marca 2026

POL-MET Generalnym Wykonawcą nowoczesnej sortowni kurierskiej GLS w Szczecinie

POL-MET jako generalny wykonawca rozpoczął budowę nowoczesnej sortowni GLS dla Redkom Logistics. Sprawdź szczegóły techniczne i postępy prac!

POL-MET Generalnym Wykonawcą nowoczesnej sortowni kurierskiej GLS w Szczecinie

POL-MET rozpoczyna budowę hali kurierskiej dla Redkom Logistics w Szczecinie

Z satysfakcją informujemy, że firma POL-MET zostala wybrana na generalnego wykonawcę nowej inwestycji logistycznej w Szczecinie. Przedmiotem zadania jest budowa nowoczesnej hali uslugowo-kurierskiej GLS z funkcją sortowni wraz z kompletną infrastrukturą techniczną dla inwestora Redkom Logistics Szczecin Sp. z o.o. Prace budowlane przy ul. Goleniowskiej już ruszyly!

Start budowy i kluczowe prace ziemne

Ciężki sprzęt pojawil się już na terenie inwestycji. Obecnie trwają intensywne prace ziemne, co pozwala na przygotowanie terenu pod przyszlą konstrukcję.

Ze względu na specyfikę lokalizacji, pierwszy etap realizacji obejmuje kluczową operację wymiany gruntów organicznych o slabej nośności na grunty mineralne o wysokiej nośności. Dzialania te są niezbędne, aby zapewnić stabilne posadowienie fundamentów bezpośrednich pod przyszlą brylę hali.

Nowoczesna konstrukcja i rozwiązania architektoniczne

Inwestycja charakteryzuje się przemyślaną formą architektoniczną w ksztalcie litery L. W ramach realizacji zastosujemy sprawdzone, wysokiej jakości rozwiązania konstrukcyjne, które gwarantują trwalość i estetykę obiektu:

  • Hybrydowa konstrukcja: polączenie prefabrykowanych slupów żelbetowych ze stalową konstrukcją dachu.

  • Nowoczesna obudowa: ściany z plyt warstwowych mikroprofilowanych, które zapewniają nie tylko nowoczesny wygląd elewacji, ale także doskonale parametry izolacyjne.

  • Innowacyjne instalacje: obiekt zostanie wyposażony w podciśnieniowe odwodnienie dachu (system Geberit Pluvia) oraz energooszczędną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepla (rekuperację) w części biurowej.

Rozbudowana infrastruktura i ekologia

Projekt wykracza poza samą brylę budynku, obejmując szeroki zakres prac infrastrukturalnych, które uczynią obiekt w pelni funkcjonalnym i przyjaznym środowisku:

  1. Budowa portierni, stacji trafo oraz pylonu reklamowego.

  2. Przygotowanie 31 miejsc parkingowych, w tym 8 stanowisk dedykowanych dla busów, wyposażonych w ladowarki elektryczne.

  3. Realizacja zaawansowanego systemu retencji wód opadowych.

Podstawowe dane techniczne obiektu:

Parametr Wartość
Powierzchnia zabudowy hali 2 531,33 m²
Powierzchnia użytkowa (lącznie) 2 391,00 m²
Maksymalne wymiary rzutu 130,2 x 29,3 m
Wysokość obiektu 8,52 m
Liczba kondygnacji 1